M.I. és terminál szerelemgyermeke?

MI és a terminál
MI és a terminál
Automatikus kiegészítések, mesterséges intelligencia, blokkok és újrafelhasználható munkafolyamatok? És mindez terminálban?

A Warp, rust alapú terminál mesterséges intelligenciával, már elérhető Linuxon - kis problmával
A Linux-fejlesztők új játékkal játszhatnak, a Warp-pal.

A Warp egy (jelenleg) zárt forráskódú terminálemulátor, amely a Rust programozási nyelv felhasználásával készült.

Hardveres gyorsítást, integrált AI-t, együttműködési képességeket kínál, és „blokk” alapú megközelítést alkalmaz a csoportos parancsokhoz és kimenetekhez, amelyek segítenek megkülönböztetni a hagyományos konzolalapú eszközöktől.Ráadásul, ami a szövegbevitelt illeti, a Warp inkább IDE-hez vagy szövegszerkesztőhöz hasonlít, mivel szűrést és kijelölést, kurzor pozícionálást (több kurzort is beleértve), automatikus kiegészítést, szintaktikai kiemelést és még sok mást kínál – a következő videó jó áttekintést nyújt:


Hivatalos Warp áttekintő videó

A Warp korábban csak Mac-alapú alkalmazás már elérhető Linux disztribúciókhoz, beleértve az Ubuntut is.

Az induláskor a Warp Linux-alkalmazása már ugyanazokat a funkciókat kínálja, mint a Mac verzió (a mögöttes kód 98%-án osztozik), valamint valamivel jobb teljesítményt a Linux-felépítésre jellemző további optimalizálásoknak köszönhetően. A Mac-re egy jövőbeli frissítésben ezek a gyorsítások eléhetőek lesznek.

A Warp nem egy Electron alkalmazás. Nyílt forráskódú Rust-könyvtárak felhasználásával készült (beleértve különösen a System 76 cosmic-text szerkesztőjét, illetve sok a hibajavítás és egyéb módosítás is belekerült. Használja a saját Rust-alapú felhasználói felületi keretrendszerét is, amelyet a vállalat nyílt forráskóddal tervez.

Mivel a Warp támogatja a zsh-t, a bash-t és a fish-et, így a legtöbb létező shell-beállítással „kiválóan” kell működnie.

Az alkalmazás emellett számos alapértelmezett témát (és egyéni témák létrehozását is támogatja), konfigurálható billentyűparancsokat tartalmaz, támogatja a függőleges panelfelosztást, és sok más gyakori „terminálemulátor” funkciót, amelyet a legtöbben ismernek.

  • IDE-stílusú szövegbevitel/navigáció
  • Blokk alapú parancscsoportosítás
  • Lehetőség parancsok mentésére és megosztására
  • A Warp AI parancsokat generál normál szövegből
  • A billentyűkombinációk testreszabása és a konfigurációk indítása
  • Beépített témák + egyéni témák támogatása

A Warp integrált mesterséges intelligenciája használható parancsok generálására természetes nyelvi promptból, hibakeresésre, vagy egy elfelejtett parancs felidézésére nagyon jó lesz.

A Warp Drive funkciók pedig lehetővé teszik a terminál együttműködését. A parancsokat újrafelhasználható munkafolyamatként mentheti, megoszthatja másokkal, és így tovább.

Kinek való a Warp ?

Bármilyen erőteljes és innovatív hangzású a Warp terminál, és bármennyire izgatott is vagyok, hogy Linuxra kerül (a választás lehetősége mindig jó), nem a hozzám hasonló „szokásos” felhasználókat célozza meg.

Eléggé sokat használom a terminált, de főleg parancsok futatásra, a rendszer erőforrás-használatának ellenőrzése, zenehallgatás CLI zenelejátszókban, ezekhez a Warp vitathatatlanul túlzás.

Az AI, az együttműködési és a termelékenységet segítő funkciók teszik ezt a terminált olyan (viszonylag) egyedivé. Így inkább komoly, mint hétköznapi terminálfelhasználók lesznek, akik a legtöbb hasznot húzzák belőlük. Azok az emberek, akik jelentős időt töltenek a konzol mellett.

„A Linux egyedülállóan fontos platform a fejlesztők számára, a terminál pedig egyedülállóan fontos eszköz a Linuxon. A terminál gyakran az elsődleges, és néha az egyetlen módja annak, hogy a fejlesztők használják a Linuxos gépeket” – mondja az alkalmazás mögött álló cég.

„Ennek ellenére a Linuxnak viszonylag kevés terminálopciója van a Machez és a Windowshoz képest, és a Warp modern funkcióival egy sem. Reméljük, hogy a Warp mint opció ma új termelékenységet és boldogságot nyit az egyének és csapatok számára, akik napjaikat a Linux konzolon töltik.”

Töltsd le a Warp for Linuxot

A Warp rendelkezik mesterséges intelligencia integrációval, de az ingyenes fiókja korlátozott verzió ad.

A Warp linuxos verziójára nagy kereslet mutatkozott, és a Linux-támogatás az egyik legtöbbet szavazott probléma a Warp GitHub oldalán.

Ha szeretnéd látni, hogy indokolt-e a hírverés, letöltheted a Warp for Linuxot az Ubuntu számára biztosított DEB telepítővel (amely hozzáadja a hivatalos Warp APT repót). Van egy AppImage is, ha inkább azt használnád, és más disztribúciókhoz is elérhetőek a csomagok.

Ügyeljen arra, hogy az alkalmazás használatához regisztrálnia kell egy (ingyenes vagy fizetős) fiókot . Létezik egy adatvédelmi szabályzat (ami többnyire megnyugtató kitételeket ír le), amivel tisztában kell lenni, és a dolog tényleges megnyitásához és használatához aktív internetkapcsolat szükséges.

Nem hazudhatok: az a gondolat, hogy be kell jelentkeznem egy online fiókba ahhoz, hogy elérhessem a parancsokat a saját számítógépemen, kissé elvetemültnek tűnik – de a benne foglalt szolgáltatások nagy része felhőalapú szolgáltatásokat nyújt, így gondolom nem olyan bizarr az összefüggésben.

Érdekes lesz látni, hogyan fogadja ezt az alkalmazást a Linux közösség. A zárt forráskódú kódbázis és a „freemium” üzleti modellek általában vonzzák a dolgok kipróbálását.

A funkciókészlete és a munkafolyamat-integrációi azonban újszerűek, és valószínűleg más terminálalkalmazások úgy döntenek, hogy idővel másolni fogják.

• Szerezd be a Warp for Linuxot